Mul on selline peika, et talle meeldib, kui kõik on ilus ja korras. Õnneks kodus ta mingi hull pedant ei ole ja mu armas lohakus teda närvi ei aja, aga maal ta on selline põhimõtteline “kõik peab sile ja korras olema” mees.

No mõni näide.

  1. Aastatega (aastakümnetega) oli puukuuri sisse ja ümber igasugust prahti kogunenud – laudu, mida vaja juppideks saagida, pakke, igast puuprahti ja üleüldse värki. Mees võttis kätte ja sorteeris puukuuri sisemuse puhtaks, pühkis ja nühkis kõik läikima ja saagis ja lõhkus kõik puu ühesugusteks juppideks. Siis võttis puukuuri ümbruse käsile. Kuna palju seal ümber oli praht ja risu, siis viis selle lõkkesse ja kõik muu jällegi saagis ja lõhkus ja ladus ideaalsesse riita. Siiamaani suhteliselt normaalne käitumine, eks? Kuni ühe päevani, kui ta oma jala hullult välja väänas. Ja siis vihmasajus, üliaeglaselt longates sõnnikukäruga prahti lõkkesse tassis, sest teda niiiii häiris see segadus. Samal ajal kui ülejäänud gäng soojas toas telekat vaatas.

2. Või siis see, et kindlasti tuleb elektrisüsteem nullist ümber teha, sest praegu asuvad korgid kõrvalhoones ja ei ole mugav neid sisselülitamas käia, kui need välja lähevad (mida juhtub umbes 0,5 korda aastas).

3. Või siis niitmisaja kokkuhoidmiseks peab kõik alumised oksad ja väiksed põõsad maha võtma ning hoonete äärsed multši või killustikuga ääristama. Muide, sellega hoiab kokku tervelt umb ühe tunni trimmerdamisaega aastas. Aga noh…refaktoreerija igal pool (tsau, Madis!).

Aga nüüd pealkirja juurde tagasi. Aasta 2016 ehk “võtame need puud maha ja juurime kännud välja” aasta.

 

See kändude juurimine on jällegi üks töö, mille puhul ma ei uskunud, et see nii hullult raske töö on. Meil maja ääres kasvas 3 jugapuud, mille juurestikku on punaste pükstega piltidel näha. Ühe jugapuu känd on väljas, teised ootavad oma aega. Peika muidugi käsisaega saagis, sest elektrisaag on nõrkadele. Siis kui kõik sai saetud, pidi ootama, millal juurte ümber muld kuivaks ja seda pidevalt maharaputama. See känd oli ka hiiglaslik, nii et sealt august selle välja saamiseks kahe mehe jõust ei piisanud ja tuli auto ka appi võtta.

Ma seda kännu väljasikutamist filmisin ka, aga kuna neil sellega nii kaua läks, siis kõige tähtsamal hetkel oli mul telefon pausil muidugi 😀

 

 

 

2 kommentaari “Paju: Mees ja kännud

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s